Anasayfa > Erkan nedir

Erkan nedir

Erkanın anlamı, Erkan nedir?Erkanın anlamı, Erkan nedir
Köyümüze yeni okul yapilacak olmasi bizleri sevindiriyor. Artik hergün onlarca kilometre yol yüreme dendirden kurtulacagiz. Ancak herkes okulun nereye yapilacagi hakkinda bir fikir olamadi. Köyümüzün erkanlari bir araya gelip bu hafta okul yeri için toplanti yapacaklar ve bir neticeye bagliyacaklar.

Toplumda bir yer edinmek için erkan sahibi olmak gerekiyor. Özellikle çevremizde yasadigimiz da yerde belirli bir kariyer sahibi olmak için erkan sahibi olmak sart. Artik günümüzde bir çok insan erkana bakmiyor giyimine, kusamina ve cüzdanina bakiyor. Eskiden bu tür seyler çok öneli idi . Simdilerde kimse önemsemiyor.

Soru: Erkan nedir?

Cevap: Bir topluluğun ileri gelenleri, büyükler, üstler. yol, yöntem, usül, general veya amiral aşamasındaki askerler.”Erkek ismi”

Açiklama: Sizlere verdigim yukarida ki örnek cümlelerde ilk paragrafda erkan kelimesi ile büyükler anlaminda kullanilmistir. Ikinci paragrafta ise yol, yöntem, usül anlaminda kulanilmistir.

Erkanın anlamı, Erkan nedir?
Erkanin Tanımı: Bir topluluğun ileri gelenleri, büyükler, üstler, usül,  yol, yöntem, general veya amiral aşamasındaki askerler.”Erkek ismi”

  • Bkz.: , ,