Anasayfa > Haddelenme nedir

Haddelenme nedir

haddelenme nedirHaddelenme ne demek, Haddelenme nedir, Haddelenmenin anlami

Bugünkü dersimize hadde tezgahinda islenen ve belirli bir özellige sahip olan maddeleri haddeleyerek onlari biçimlendirme olarak anlattigimiz haddelenme konusu hakkinda kisa bir bilgi verelim.

Haddelenmis olan kagit veya karton firmalarin isteklerine göre yapilir ve üretilir. Insanlarin ihtiyaçlarina göre bunlarin islenmesi,  haddelenmesi makinalar tarafindan yapilmaktadir. Haddelenme islemi ikiye ayrilmaktadir. Birincisi yari islenmis ürünler. Ikincisi ise bitmis ürünler olarak..

Haddelenme nedir?

Haddelenme mühendislikte sıcak yahut soğuk haldeki metal malzemeye basit biçimler vermekte kullanılan işlemdir.”metalürj” Haddeleme işleminde metal, aynı hızda fakat birbirine ters yönde dönen ve aralarındaki mesafe malzemenin kalınlığından biraz az olan iki merdane hadde arasından geçirilir.

Kisa bilgi: Haddelenme islmeinde merdaneler ekseriya yüksek kaliteli çelikten yapılmıştır. Merdaneler düz yüzeyli olabileceği gibi, düz levha oluklu da olabilirler.

Açiklama: Haddelenme yapilan bir hadde tezgahinin resmi ekledim. Resimde gördügünüz hadde tezgahi.

Haddelenme ne demek, Haddelenme nedir, haddelenmenin anlami

Haddelenme mühendislikte sıcak yahut soğuk haldeki metal malzemeye basit biçimler vermekte kullanılan işlemdir. Metalürj.

  • Bkz.: , ,