Anasayfa > Hemoroid (Basur) Nedir

Hemoroid (Basur) Nedir

Hemoroid (basur) ne demek, hemoroid (basur) nedir?

Hemoroid (basur) ne demek

Hemoroid (basur) ne demek, hemoroid (basur) nedir?
Bir çok kimsenin rahatsizlik çektigi ve bazen büyüklerimizden duydugumuz hemoroid “basur” hakkinda kisa bir açiklama verelim. Insanlarin yanlis bilgiler yüzünden rahatsizliga yol açabilmektedir. Yanlış tuvalet alışkanlıkları, ailesel yatkınlık, gebelik gibi nedenlerle oluşan hemoroid ilerleyen durumlarda işkenceye dönüşebiliyor.
Olur olmadik sekillerde veya insanin organlarinda meydana gelen rahatsizliklar bizleri rahatsiz edebiliyor. Iste tuvalet ihtiyacini gidermek bir iskençeye dönüsebilmektedir.

Hemoroid (basur) nedir?

Hemoroidler anal kanalın normal yapısında bulunan ve dışkılamanın sürdürülmesinde işlevleri olduğu düşünülen toplardamar yastıkçıklarıdır.”

Hemoroidal toplardamar ağları anal kanalın iç kısmında ve dış kısmında üçer grup halinde bulunur. Hemoroidin ilk aşamasında, hastalığın kesin tanısının konulması ve evresinin belirlenmesi gerekir.

Açiklama: HEmoroid iç ve dis olmak üzere ikiye ayrilmaktadir. Basurun degisik evreleri bulunmaktadir. Hemoroid hastaliginin evreleri hastaligin ilerleyisine göre degismektedir.

Hemoroid (basur) ne demek, hemoroid (basur) nedir?

Hemoroidler anal kanalın normal yapısında bulunan ve dışkılamanın sürdürülmesinde işlevleri olduğu düşünülen toplardamar yastıkçıklarıdır.

  • Bkz.: , ,