Anasayfa > Kompozisyon nedir

Kompozisyon nedir

Kompozisyon nedir?
Kompozisyonun anlami

Internet hayatina basladiktan sonra ilk etapta bilgisayar kullanimini ögrenmeye basladim. Çünkü bilgisayar kullanimindan fazla anlamayinca yapmak istediginizi kolay kolay yapamiyorsunuz.

Zaman zaman zorlukta çektigim vakit  olsa simdilerde çok rahat ve zahmetsiz kullanabiliyorum. Internet’in faydasindan yararlanmak amaciyla sevdiklerimle iletisime geçip onlara güzel kartlar, mesajlar ve derslerimde bilmedigim sözcük, kelime veya Türkçemize ait bütün herseyi bulabiliyorum

Soru: Kompozisyon nedir?

Cevap: Her hangi bir konu hakkinda edebiyatin bütün özellikleri en güzel sekilde kullanarak giris, gelisme ve sonuç bölümlerinden olusan iyi yazilmis yazi. Kompozisyon giris, gelisme ve sonuç bölümünden olusacagi gibi daha fazla bölümde eklenebilir. Kompozisyon fransizca bir kelimedir.

Açiklama: Kompozisyon Ayrı ayrı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde yerleştirmek anlamına gelir. Mimarlıkta, Güzel sanatlarda, Müzikte, Edebiyatta ve daha bir çok bölümde  kompozisyon vazgeçilmez bir malzemedir.

Sizlerin daha iyi anlamasi adina daha önceden yazilmis, internete yüklenmis bir kaç örnek kompozisyonu ekliyorum. Bunlardan faydalanarak isterseniz güzel kompozisyon yazabilirsiniz.

Is basvurularinda güzel bir kompozisyon yazilmasi artik zorunlu hale geldi diyebilirim. Avrupa ve yurt disinda bir çok ülkede is basvurularinda cv ve kisa, öz ve düzgün yazilmis bir kompozisyon göndermek zorunda kaliyorlar.

24 Kasim Ögretmenler günü ile ilgili Kompozisyonlar 

 Kompozisyon Kurallari için tiklayiniz.

  • Bkz.: