Anasayfa > Komşu komşunun külüne muhtaçtır nedir

Komşu komşunun külüne muhtaçtır nedir

Komşu komşunun külüne muhtaçtır ne demek“Komşu komşunun külüne muhtaçtır ne demek”, “Komşu komşunun külüne muhtaçtır nedir”
Hayatimizin bir parça olan evlerimiz yasamimizi sürdürürken bizlerin en çok bulundugu vaktimizi geçirdigimiz yerlerdir. Evlerimizin yanindaki evlerde komsularimiz yasamaktadir. Onlarda bizim yasamlarini sürdürürler.  Bizler bir seye ihtiyacimiz oldugu zaman komsumuzdan rica edebiliriz.

Insanoglu’nun birbirleriyle iletisim kurmasi, ihtiyaçlari oldugu vakit birbirlerinden rica etmesi, istemesi gayet normaldir. Çünkü iyi bir komsu uzak arkadastan daha iyidir. Ihtiyacimiz oldugu vakit komsumuzdan rica ederiz. Her komsumuzun külüne muhtaciz. Çünkü “Komşu komşunun külüne muhtaçtır”.

“Komşu komşunun külüne muhtaçtır ne demek”, “Komşu komşunun külüne muhtaçtır nedir”
Birbirine çok yakın yerlerde yaşayan insanlar, en küçük şeye bile ihtiyaç duyar ve bunun için komşusunun kapısını çalarlar. İnsanın nasıl biri olduğu komşularıyla olan ilişkisinden anlaşılır. Bazen önemsiz bir şeyin eksikliği işimizi aksatır. Bir soğan için bile komşuya koşulur. Komşu her zaman komşunun imdadına yetişir.

  • Bkz.: , ,