Anasayfa > Kutlu Doğum Haftası Ne Demek

Kutlu Doğum Haftası Ne Demek

Kutlu dogun haftasiKutlu doğum haftası nedir , kutlu doğum haftasının anlamı ve önemi

Bizleri yoktan var eden, bütün herseyi bizlere bagisliyan yüceler yücesi Rabbül Alemine sonsuz hamdü senalar olsun. Elhamdülillah bizleri islam ile sereflendirdi. Yedi cihanin sultani peygamber efendimiz Muhammed Musatafa (s.a.v.)’i bizlere önder kildi.

Cenab-i Hak bizlere herseyi bagislamis ve bizleri su geçici alemde yer yüzünde halife ilan etmistir. Herseyi bizlerin emrine vermistir. Hakka sükretmeyince olmaz, degil mi?. Sonsuz salat’i selam Hz. Muhammed (s.a.v.) efendimize olsun. Kutlu Doğum Haftasında peygamber efendimize salavat çekelim.

Kutlu Doğum Haftası Ne Demek?

Miladi takvimin 571 yılındaki hicri takvimin Rebiülevvel ayının 12. gününün kutlanmasıymış. Bu gün de miladi takvime göre tam olarak 20 Nisan 571′e denkmiş ve Kutlu Doğum Haftası da bu günü içine alan hafta olurmuş. Örneğin bu yıl 20 Nisan 2013 tarihi pazara denk geliyor ve bu günü içine alan 14-20 Nisan 2013 tarihleri, Kutlu Doğum Haftası diye kutlanıyor.

Kutlu Doğum Haftası Önemi

Bu kutlu dogum haftasinda bizden sonraki nesillere peygamber sevgisini naksetmek ve efendiler efendisi Muhammed Aleyhisselatü vesselam’i anmak ve onu yad etmek için bu hafta önemli etkinlikler gerçeklestirilmektedir. Kuran ziyafetleri ve güzel ilahiler ve programlar sadece Allah rizasi için yapilir. Bu Kutlu Dogum Haftasi‘nda hayirli ve güzel isleri aliskanlik haline getirip sürekli kilmak, ahlak edinmek bizler için en faziletli olanidir.

Hz. Muhammed (s.a.v.) Salavat çekelim insAllah..

  • Bkz.: , ,