Anasayfa > Manastır nedir

Manastır nedir

manastir anlami, manastir tanimi?Manastırın anlamı, Manastır nedir
“Avrupa’yi bir zamanlar etkisi altina alan din adamlari günümüzde o kadar çok etkili degiller. Insanlarin manastirda yasayan bu din adamlarina pek fazla saygi duymuyorlar hatta hiç duymuyorlar. Sanki onlar kendi islerin yapiyorlar, bunlarla hiç ilgilenmiyorlar.

Manastirda bulunan rahipler sadece kendi inançlari için dünya isiyle ilgilenmezler ve kendilerine es dahi almazla. Ancak günümüzde eskisi gibi böyle  rahipleri görmek veya bulmak kolay degil. Ülkemizde bu tip manastirlari görmek belki mümkün degildir. Islam dünyasinda mescid, ibadethane, cami ve buna benzer yapilar mevcuttur.”

Soru: Manastır nedir?

Cevap: Bazı kesin kurallara bağlı rahip veya rahibelerin dünya ile ilgilerini keserek yaşadıkları yapı, keşişhane, Hıristiyan din adamlarının tapınma amacıyla kent hayatından uzakta, kırlık ve dağlık yerlerde yaptıkları dinsel yapı.

Açiklama: Bu din adamlari genellikle din ile ilgilenirler baska hiç bir isle ilgilenmezler. Sizler içinVazelon Manastiri (Maçka)’ni ekledik. Resimde gördügünüz çok eskiden kalma bir manastirdir.

Manastırın anlamı, Manastır nedir?

Manastır Tanımı: Keşişhane. bazı kesin kurallara bağlı rahip veya rahibelerin dünya ile ilgilerini keserek yaşadıkları yapı

 

  • Bkz.: ,